Piłkarska liga angielska, czyli najbardziej wyjątkowe rozgrywki w Europie – Poznaj Premiership!

Piłkarska liga angielska, czyli najbardziej wyjątkowe rozgrywki w Europie – Poznaj Premiership!

Europa to kontynent, który może pochwalić się najlepszymi rozgrywkami piłkarskimi na całym świecie, a wszyscy najlepsi piłkarze świata, chcą grać w czołowych klubach ze starego kontynentu. Kibice często w gronie tym umieszczają chociażby ligę włoską, hiszpańską, niemiecką, a w szczególności angielską czyli popularne Premier League lub też Premiership. Co takiego wyjątkowego posiada w sobie ta liga, że aż tak wiele kibiców z całego świata śledzą poczynania piłkarzy na brytyjskich boiskach?

Jeżeli chodzi o ligę jaką jest Premiership tabela jest tam zwykle bardzo nieprzewidywalna, a często mówi się nawet, że to rozgrywki gdzie każdy może wygrać z każdym. Oznacza to tylko tyle, że kiedy jakikolwiek zespół znajduje się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii, wypruwa sobie żyły aby wygrywać wszystkie mecze. Angielska Premier League słynie po prostu z tego, że spotkania tam toczą się na niesamowicie wysokim poziomie intensywności gry, a czasami przez pełne dziewięćdziesiąt minut, zawodnicy biegają „od bramki do bramki”. Stąd właśnie, nie każdy zawodnik sprawdza się w tej lidze, gdyż od piłkarzy wymaga się dobrej wydolności, a także ponadprzeciętnego zaangażowania.

Największe tuzy europejskiego futbolu…

W Premiership swoje mecze rozgrywa wiele doskonałych zespołów, a spora część z nich z powodzeniem występuje także w pucharach europejskich, gdzie np. Liverpool FC jest obecnym triumfatorem rozgrywek Ligi Mistrzów. Oczywiście nie sposób nie wspomnieć też o takich zespołach jak np. Manchester City, Chelsea, Arsenal, czy też Tottenham, które także rokrocznie walczą o najwyższe cele w międzynarodowych rozgrywkach. W Anglii często pojawia się termin wielkiej szóstki lub wielkiej czwórki, a mowa tutaj o zespołach, które walczą o najwyższe cele w lidze. Zwykle jest nim awans do pucharów europejskich, jak champions league oraz liga europy, jednak nadrzędnym celem jest oczywiście mistrzostwo Anglii.

Londyn – piłkarska stolica Europy?

Sporo osób jest zdania, że Londyn to prawdziwka piłkarska stolica Europy, a są solidne podstawy ku temu, aby faktycznie tak sądzić. Otóż jest to miasto, gdzie funkcjonuje na co dzień aż szesnaście profesjonalnych klubów piłkarskich, z których spora część gra nawet w Premier League i z powodzeniem walczy w Lidze Mistrzów. Mowa tutaj o Chelsea, Arsenalu oraz Tottenhamie. Można powiedzieć, że Londyn podzielony jest na pewne części, gdzie kibicuje się poszczególnych zespołom. Entuzjaści różnych klubów, nie darzą się jednak sympatią.

Dzień meczowy, czyli wielkie święto każdego angielskiego miasta

Kiedy tylko lokalna drużyna rozgrywa swoje spotkanie, wyjątkową atmosferę da się wyczuć już od samego rana. Już na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego, kibice zbierają się pod stadionami, gdzie jedzą wspólne posiłki, czytają słynne programy meczowe, a także dyskutują o piłce nożnej. Po same brzegi wypełnione są nie tylko areny piłkarskie, ale również okoliczne puby i inne lokale, gdzie kibice trzymają kciuki za swoje zespoły. W Anglii często mówi się o wyjątkowej relacji kibiców z klubem, co widać nawet na przykładzie infrastruktury stadionowej. Ta zwykle zakłada umieszczenie trybun wyjątkowo blisko płyty boiska, przez co kibice mają swoich ulubionych piłkarzy na wyciągnięcie ręki, a także jeszcze bardziej żywiołowo wspierają swoje drużyny, niemal samodzielnie uczestnicząc w wydarzeniach boiskowych.  

Related Posts

fallback-image

Tabletki nasenne bez recepty i inne metody na spokojny sen

fallback-image

Porównywarki kredytowe – dlaczego warto z nich korzystać?

Producent opakowań ozdobnych – 5 największych zalet

Producent opakowań ozdobnych – 5 największych zalet

fallback-image

Tworzenie bloga na stronie